20 ani de experientaPiese de schimb in Romania
Ai nevoie de ajutor la alegere?Contact
FitTronic · Cardio acasa

Banda de alergat FitTronic Ultra 8000

Cod produs: ultra80004,7 din 5 · 16 recenzii ale magazinului
Mulțumit de bicicletă, este foarte bună.Cojocaru C.Superba. Livrare rapida.Leon V.Forte bineOsman M.Chiar sunt buneGeorgeOk!Eugen S.V-ati descurcat neașteptat de bine, cât despre calitatea produsului...OctavianProdus de foarte bună calitate, cât despre firmă, ma...OctavianEra mai ok dacă aveam instrucțiuni clareAnonymousFoarte bun silentios usor pus in functiune merita cumparat,pret...Csaba M.sunt foarte multumit de acesta Bicicleta recomand magazin fitnessmariusrobert465
3.399 leiStoc epuizat

Motor puternic de 4.0 CP pentru performanta ridicata. Viteza de pana la 20 km/h pentru antrenamente intense. Greutate suportata de 140 kg pentru utilizare sigura.

20 KM/Hviteza maxima
20%inclinatie electrica
150×50cm suprafata

Stoc epuizat

◎
Nu esti sigur ce banda ti se potriveste?Compara viteza, inclinatia si suprafata de alergare sau cere-ne ajutor inainte de comanda.

Decizia, simplificata

Viteza mare, panta electrica si suprafata lata.

Ultra 8000 are motor de 4.0 CP, viteza de la 1 la 20 km/h si inclinatie electrica de 20%. Suprafata de alergare de 150 × 50 cm si utilizatorii de pana la 140 kg o fac potrivita pentru antrenamente intense acasa.

Potrivit daca: vrei alergare rapida, inclinatie reglata electric si conectare la aplicatii de antrenament.
TipElectrica
GamaHome
Putere motor4.0 CP
Viteza1–20 km/h
Inclinatieautomata, 20%
Suprafata de alergare150 × 50 cm
Greutate maxima utilizator140 kg
Pliereda
Amortizareda
AfisajLED: timp, viteza, distanta, calorii, puls, inclinatie
Pulssenzori pe manere
ConectivitateMP3, Bluetooth
AplicatiiFitShow, Kinomap, Zwift
Dimensiuni asamblata189.4 × 85.3 × 142.4 cm
Dimensiuni pliata114.7 × 85.3 × 162.1 cm
Greutate produs89 kg (101 kg ambalat)
Prin Bluetooth, banda se conecteaza la FitShow, Kinomap si Zwift. Din FitShow poti regla viteza, seta timpul si urmari parametrii antrenamentului.
Foloseste senzorii de puls de pe manere pentru a urmari efortul si ajusteaza treptat viteza sau inclinatia in timpul antrenamentului.

Inainte sa comanzi

Verifica daca Ultra 8000 se potriveste.

Iti spunem si limitele benzii, nu doar avantajele, ca sa alegi modelul potrivit din prima.

Potrivit daca

  • alergi la viteze mari, pana la 20 km/h;
  • vrei inclinatie electrica de 20%, reglabila pentru antrenamente mai intense;
  • utilizatorul cantareste pana la 140 kg;
  • vrei conectare Bluetooth cu FitShow, Kinomap si Zwift;

Alege alt model daca

  • cauti o banda usoara de mutat des: cantareste 89 kg;
  • ai nevoie de un model foarte compact pentru spatiu mic;
  • vrei sa depozitezi banda sub pat: pliata are 162.1 cm inaltime;
  • utilizatorul depaseste 140 kg;

Completeaza antrenamentul

Recomandari relevante pentru FitTronic Ultra 8000.

Doar produse care extind acelasi tip de antrenament — fara recomandari din categorii fara legatura.

Intrebari despre FitTronic Ultra 8000

Raspunsuri inainte de comanda.

Raspunsurile vin din descrierea produsului. Daca nu gasesti ce cauti, intreaba-ne inainte de comanda.

Care este viteza maxima a benzii Ultra 8000?

Viteza se regleaza intre 1 si 20 km/h.

Are inclinatie electrica?

Da. Banda are inclinatie electrica de 20%.

Ce greutate maxima suporta?

Utilizatorul poate avea pana la 140 kg.

Cat de mare este suprafata de alergare?

150 × 50 cm.

Cu ce aplicatii functioneaza?

Se conecteaza prin Bluetooth la FitShow, Kinomap si Zwift.

Ce arata afisajul?

Afisajul LED indica timp, viteza, distanta, calorii, puls si inclinatie.

Se poate plia?

Da. Banda este pliabila, iar pliata are 114.7 × 85.3 × 162.1 cm.

Cat cantareste banda?

89 kg, respectiv 101 kg ambalata.

Scrie o recenzie

Lasa o recenzie

Recenziile sunt publicate dupa verificare.

Ce spun clientii magazinului

★★★★★

V-ati descurcat neașteptat de bine, cât despre calitatea produsului numai cuvinte de lauda.

OctavianCumparator verificat09.02.2026

Despre: Set gantera reglabila BodyFit 10 kg

Compara produsele
0 selectate
Deschide comparatia